BLOGOVÉ ČLÁNKY

Ako upevniť hranol o zemný vrut?

Ako upevniť hranol o zemný vrut? Prečítajte si stručny popis jednotlivých bodov alebo si pozrite krátke video. 

Ako vybrať správny zemný vrut pre moju stavbu?

Dĺžky zemných vrutov sú vhodné pre rôzne zaťaženia stavby. Čím väčši zemný vrut, tým väčšiu ma únosnosť. Zemné vruty DOMA (650 mm) sú vhodné pre nízke zaťaženia a drobné stavby ako: plot, kurín, drevené ploty, ohrady pre zvierata, prístrešok na drevo, búdka pre vtáky, smerovník, jednoduchá terasa. Zemné vruty HOBBY sú vhodné pre stredne veľke stavby ako: terasa, altánok, posedenie, hojdačka, sklenník alebo prístrešok pre auto. PROFI vruty sú vhodné pre veľke zaťaženie: drevodom, chatka, kontajnerova stavba, oceľova konštrukcia, montovana hala, mólo, sauna, brána alebo billboard...

Ako používať montážne náradie pre svojpomocnú montáž?

Zemné vruty je možné zamontovať svojpomocne pomocou montážného náradia. Náročnosť montáže závisí od typu zeminy. Čím tvrdšie podložie, tým naročnejšia montáž. Pokiaľ plánujete menšiu stavbu založenú na DOMA alebo HOBBY vrutoch odporúčame využiť montážne náradie a montáž vykonať svojpomocne. Takisto aj keď potrebujete zaktúriť zopár PROFI vrutov a osadiť billboard, stožiar alebo vlajku je možné využiť montážne náradie. Pokiaľ sa jedná o desiatky bodov ukotvenia odporúčame využiť odbornú montáž. Aj v prípade menšej zákazky sa vždy snažíme skombinovať viacero montáži v jeden deň – čim sa náklady na dopravu delia medzi viacerých zákazníkov. 

 8 veci na ktoré myslite pri používaní zemných vrutov

Zemné vruty slúžia ako vynikajúca náhrada betónu pri stavbe plotu, terasy, altánku, záhradného domčeku alebo sklenníka. Zamontujete ich do zeme a vydržia tam desiatky rokov. Vaša stavba je bezpečna ukotvená o zemné vruty už za jeden deň. Vďaka suchému procesu je možné pokračovať s ďalšími stavebnými prácami hneď po zakrúteni zemných vrutov. Nepotrebujete kopať, miešať betón ani fúrikovať po stavenisku. Zemné vruty iba jednoducho donesiete na miesto stavby, štangou alebo roxorom vytvoríte 20cm +- hlboku dieru, vložite zemný vrut a montážnym kľúčom ho zakrútite do hĺbky podľa svojej potreby.  

Ako správne vybrať typpočet vrutov?

Typ vrutu vyberiete na základe druhu Vašej stavby. Ak sa chystáte stavať plot, sú pre Vás vhodné vruty s ukončením s maticami. Ukončenie typu P (platnička) je vhodné vodorovné hranoly. Ukončenie typu U je vhodné pre zvisle hranoly. Ukončenie L napríklad pre zakresané guľatiny. Prečítajte si celý článok pre bližšie informácie s obrázkami. Odporučané rozostupy medzi vrutmi sú 2 a pol metra. Napr. pre stavbu zahradného domčeka o veľkosti 7,5m x 5m je potrebne použiť 4x3=12  vrutov. 

Skúška zemných vrutov - služba firmy ISOMETALL

Chystáte sa stavať väčšiu stavbu a nie ste si istý, či budú zemné vruty na Vašom pozemku držať pevné? 
Vykonávame tlakové a ťahové statické skúšky únosnosti zeminy po celom územi Slovenska. Pre zemné vruty PROFI sme vykonali zaťažové testy. Nosnosť majú orientačne 1400-1800 KG na 1 vrut. V prípade záujmu o vykonanie skúšky nás kontaktujte na 0905 501 064 (Budzák). 

Najčastejšie otázky ohľadom zemných vrutov

Čo ak natrafím na kameň v zemi? Zvládnem zemné vruty zamontovať aj sám? Aké zaťaženie je vhodné pre zemné vruty? Zemný vrut potrebujem navŕtať pri stene, ako to spraviť? Ako presne je možné namontovať zemné vruty do zeme? Čo robiť ak narazim na kameň? Môžem vruty použiť v mojej zemine? Čo mám robiť ak stavbe nie je v rovine?